Dr. Probst Yöntemi

 

 

Dr. Probst yöntemi şu dört temel bileşenden oluşur:

 

I. Diyet değişikliği

Ham gıdaya geçici dönüşüm, süresi ve kapsamı karanlık alan mikroskobik kan testi ile tam olarak belirlenebilen.

II. Bağırsak ıslahı

Hipokrat'ın bilgisi zamansız olduğu için tutarlı bağırsak ıslahı:

 

"Bağırsak sağlıklı - insan sağlıklı.

Bağırsak hastalığı - adam hasta."

III. Detoks

Yaşam boyunca organizmada biriken sağlığa zararlı maddelerin (toksinlerin) boşaltış

IV. Maneviyat

Manevi yeniden hizalama veya arıtma, zeitgeist tarafından teşvik maddi dünya görüşünün üstesinden

 

 

Dr. Probst Yöntemi: Kronik ve Akut Hastalıkların Doğal Tedavisinde İmmünbiyolojik Sağlık Kavramı 

 

Dr. Probst's bütünsel sağlık kavramı kronik bir neden ile ilgili tedavi dayanmaktadır, ama aynı zamanda akut, hastalıkların.

 

Böylece zaten genellikle olağan semptomatik tedaviler farklıdır, özellikle tıbbi bir doğa, doğrudan vücudun olaylarına müdahale, ne olursa olsun doğal koşullar ve vücut ve ruhun reaksiyonları.

 

Dr. Probst tarafından geliştirilen sağlık kavramı, neredeyse 40 yıl önce yaptığı bilimsel ve tıbbi faaliyetin başlangıcından bu yana, Dr. Probst araştırma ve alternatif ve naturopathic tedavilerin etkinliğini test edilmiştir, çünkü uzun yıllar içinde geliştirilmiştir.


Erken bir aşamada, neden ile ilgili tedavi dr Probst araştırma faaliyetlerinin hedefi oldu, o daha fazla sağlık kavramını optimize etmek için özel olarak takip etmeye devam ediyor.

 

Ancak, tıbbi uygulama onun on yıllar içinde genellikle sözde yorgun hastalar binlerce ile çok sayıda olumlu deneyimler tekrar tekrar Dr. Probst için o seçti yolu olduğunu doğruladı ve doğru bir. 

 

Ancak, tıbbi uygulama onun on yıllar içinde genellikle sözde yorgun hastalar binlerce ile çok sayıda olumlu deneyimler tekrar tekrar Dr. Probst için o seçti yolu olduğunu doğruladı ve doğru bir.

Blood Darkfield Teşhis

 

Alternatif tıp ile kronik bir hastalığın tedavisi aramak isteyenler genellikle zaten göstermek için geniş tıbbi kayıtlar ve tanılar var, böylece daha fazla tıbbi muayene acil durumlar dışında gereksizdir.

 

Dr. Probst göre sağlık kavramı, kan darkfield mikroskobu her zaman terapötik danışma başında kullanılır. Bu alternatif tıp bir muayene yöntemidir.

 

Bu muayene için hastanın parmak ucudan veya kulak memesinden bir damla kan alınır ve slayta uygulanır. Bu kan damlası karanlık alanda özel bir mikroskop içinde gerçek zamanlı olarak analiz edilir. Uzun yıllar alabilen bu tanı yöntemi, böylece hastanın genel sağlık durumu hakkında anında bilgi sağlar. Ekranda hasta hemen açıklanabilir ve gerekirse ileri tedavi prosedürü tartışılabilir.

 

Darkfield mikroskobu sonucu sadece diğer bulguları değil, aynı zamanda tedavi prosedürünün niteliğini ve aciliyetini de belirler.

 

Karanlık alan mikroskobundaki kan görüntüleri 

 

 

 

Terapötik yaklaşım

 

Dr. Probst sağlık kavramı detoksifikasyon ve canlandırıcı önlemler, her zaman dikkate zihinsel yönlerini alarak dayanmaktadır. Bu nedenle terapötik yaklaşım, prensip olarak, bireysel hastaların hassasiyetlerine bireysel adaptasyon gerektirir. En iyi sonucu elde etmek için, her zaman diyet değişikliği gerektiren bu amaç için her zaman denenmiş ve test edilmiş önlemler kullanılır.

 

 

Dr. Probst göre tedavi aşağıdaki bileşenleri oluşur: rahatlama, detoksifikasyon / vasküler temizlik, asit-baz telafi, canlanma, öz-düzenleme restorasyonu, enerji, rejenerasyon ve stres yönetimi, gevşeme, egzersiz, meditasyon.


Terapi kavramı dikkate insanın doğası ve böylece vücudun doğal kendini tepkiler onun için stresli etkileri alır.


Bu nedenle, Dr. Probst göre, kavramı da insanın doğal devlet olarak sağlık amaçlamaktadır. Terapötik önlemler, bir yandan vücut fonksiyonları üzerinde nedensel bir yük neden ve diğer yeni yaşam enerjisi ve canlılık ile sağlayarak bu koşulları dikkate alır.

Terapötik önlemlere ek olarak, kolon hidroterapi, strophants ve / veya özel ortomoleküler tıbbi ajanlar, örneğin hayati maddeler infüzyon, özellikle tüm ciddi, uzun süreli hastalıklar ve eksikliği belirtileri gibi yardımların yanı sıra kullanılır.


Dr. Probst'un sağlık kavramının herhangi bir terapötik ölçüsünün ön koşulu, her ölçünün insanın doğasıyla uyum içinde olmasıdır.

Ancak, Dr. Probst için okul tıbbı ile ilgili bilgi dikkate alınması gerektiğini söylemeye gerek yok bu kadar hastanın mevcut durumu gerektirir, özellikle tedavinin başında ve acil durumlarda.

Hemen sonra veya paralel olarak, tedavi ve daha sonra tamamen geleneksel "olağan" tedavi yerine, bütünsel sağlık kavramına göre yapılmalıdır.

Sağlık kavramı herkes için uygundur - her yaşta. Aynı zamanda (daha fazla) hastalıkların önlenmesi, her türlü yaşlılık hastalıklarına karşı korunma ve bağışıklık sisteminin doğal bir şekilde genel olarak güçlendirilmesi için bir önleme kavramı olarak anlaşılmaktadır.

 

 

 

Diğer destekleyici önlemler

 

Diğer sağlık teşvik edici önlemlerin de gözlenmeli ve bu öneriler in dışında alınmalıdır söylemeye gerek yok: 

• temiz havada yeterli hareket

• yeterli uyku

• Kneipp uygulamaları

• ve daha birçok 

 

Doğal, sağlıklı ve memnun bir yaşam için benim arkadaşı bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz: "Warum nur die Natur uns heilen kann".

"Ama genel olarak, mutluluğumuzun onda dokuzu sadece sağlığa dayanıyor.

Onunla her şey bir zevk kaynağı haline gelir, ama onsuz bir dış iyi değildir, Her ne ise, yenilebilir."


Arthur Schopenhauer

(1788-1860)

Druckversion | Sitemap
© Dr. med. habil. Dr. rer. nat. Karl J. Probst